KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12912320

nr 1291 2320

Leopold Fare

(1926-1996), Sverige

Akvareller, 2 st. Landskap. Signerad. Motivet: 16x22 resp. 23x34 cm

Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.

måndag 25 november 2019
kl 19:26:52

Leopold Fare

Läs mer om Leopold Fare