Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 5842121



*

nr 584 2121


Gottfrid LÃ¥rd

(1895-1981), Sverige


Akvareller, 2 st, Gottfrid LÃ¥rd, Skeppsholmen & Hudiksvall


Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.

Utrop:

100 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 maj 2009
kl 17:53:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/5 22:23:28 1      250 kr
22/5 11:23:23 2      250 kr
22/5 11:24:01 2      350 kr
22/5 22:33:08 1      550 kr
24/5 22:26:46 3      2.700 kr
25/5 07:55:38 4      1.000 kr
25/5 07:59:57 4      1.500 kr
25/5 08:03:35 4      2.000 kr
25/5 08:07:46 4      2.200 kr
25/5 08:09:34 4      2.500 kr
25/5 14:51:49 4      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Gottfrid LÃ¥rd

Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.

Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:32
  • 6399 Akvarell
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:10
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6529 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:13
  • 6570 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:43
  • 6382 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:04




Ladda ner broschyr