KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14688197
nr 1468 8197
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 27x35, akvarell. Signerad
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:32:27
22/5 20:44:36
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström