KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15763497
nr 1576 3497
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 3 st, Stockholmsmotiv. Akvarell, bildmått: 15x23 cm, yttermått inklusive ram: 25x32 cm. Signerad
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 november 2023
kl 19:23:54
4/11 12:23:54
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström