KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16259349

nr 1625 9349

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 4 st, Signerade, Stockholm, bland annat Tegnérgatan, yttermått inklusive ram: 26x34 cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 3 juni 2024
kl 18:00:28

30/5 21:39:23 1      Vinnande bud

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström