KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14223326

nr 1422 3326

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 2 st, Signerad, "Trädgårdsgatan", "Prästgårdsgatan". Akvarell, bildmått: 19x15cm, yttermått inklusive ram: 33x28cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

måndag 27 september 2021
kl 18:44:28

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström