KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7449520

nr 744 9520

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 6 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, ca 15x25

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 27 februari 2012
kl 19:01:22

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström