KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10134020

nr 1013 4020

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 4 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, bladets mått: 15x23, 2 st. oramade

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 18 januari 2016
kl 20:11:44

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström