KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10136110

nr 1013 6110

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 5 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, 14x22, en ram skadad

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 18 januari 2016
kl 18:30:26

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström