Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10717034



*

nr 1071 7034


Frans Lindström

(1874-1954), Sverige


Akvareller, 4 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholm, 20x17 ca


Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 november 2016
kl 18:58:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/11 08:16:50 1      100 kr
27/11 23:24:47 2      150 kr
28/11 09:10:11 3      200 kr
28/11 17:39:14 1      250 kr
28/11 18:52:45 4      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Frans Lindström

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Läs mer om Frans Lindström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9315 Akvarell
    gerd, Signerad, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:45
  • 9363 Akvarell
    Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:16
  • 9064 Akvarell
    Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:39
  • 9386 Akvarell
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:24
  • 9185 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:17
  • 9325 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:06




Ladda ner broschyr