ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 15417127
nr 1541 7127
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
2 pcs, Edvin Ollers (1888-1959), Sweden, attributed. Gratulationstavlor. Signerade "Olle", proveniens: gåva från konstnären till familjen. Watercolour, outer dimensions including frame: 27x21 cm respektive 31x24 cm,
WATERCOLOURS, 2 st, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige, tillskriven. Gratulationstavlor. Signerade "Olle", proveniens: gåva från konstnären till familjen. Akvarell, yttermått inklusive ram: 27x21 cm respektive 31x24 cm
Edvin Ollers, born 1888, dead 1959, Swedish painter, designer and craftsman.
SEK 100
Monday May 22 2023
at 20:52:43
22/5 14:00:54
Edvin Ollers
Read more about Edvin Ollers