KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14381017

nr 1438 1017

Yervand Nahapetian

(1916-2006), Armenien

Signerad, akvarell, daterad 1956. Bladets mått ca 48x32,5 cm, yttermått inklusive ram. 60x44 cm

Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

6.200 kr

måndag 13 december 2021
kl 20:27:18

4/12 19:31:44 1      6.000 kr
13/12 20:22:18 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 13 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Yervand Nahapetian

Läs mer om Yervand Nahapetian