KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13751018

nr 1375 1018

Yervand Nahapetian

(1916-2006), Armenien

Signerad, daterad 1957, Isfahan. Akvarell, 47x32 cm

Yervand Nahapetian, armenisk bildkonstnär född 1916, död 2006.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 25 januari 2021
kl 18:22:30

23/1 05:51:03 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Yervand Nahapetian

Läs mer om Yervand Nahapetian