KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13682026

nr 1368 2026

Wladyslaw Chmielinski

(1911-1979), Polen

Akvarell, S: t Anna Kyrkan, Warszawa. Signerad. Motivet: 33x23 cm

Wladyslaw Chmielinski, polsk bildkonstnär född 1911, död 1979.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 14 december 2020
kl 19:16:13

  • Klassiska
  • 14 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Wladyslaw Chmielinski

Läs mer om Wladyslaw Chmielinski