KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8772388
nr 877 2388
Wilgot Lind
(1915-1996), Sverige
Akvarell, Wilgot Lind (1915-1996), 50-tal, "Inga Hattar", motivet: 25 x 13
Wilgot Lind, svensk målare född i Göteborg 1915, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 februari 2014
kl 19:34:41
21/2 23:48:12