KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12891479
nr 1289 1479
Viljo Hurme
(1893-1987), Finland
Akvarell, Arbetande kvinnor. Signerad, daterad -16, ca 26,5x26,5 cm
Viljo Hurme (till 1906 Heerman), finländsk bildkonstnär född 1893, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 18 november 2019
kl 19:17:10
17/11 10:46:58
100 kr
18/11 15:06:19
Viljo Hurme
Läs mer om Viljo Hurme