KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15218127
nr 1521 8127
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Hus vid kust. Signerad, daterad -57. Akvarell, bildmått: 19x22 cm, yttermått inklusive ram: 35x38 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 februari 2023
kl 18:11:14
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd