KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8849515
*
nr 884 9515
Solveig Hammarstedt
(f. 1928), Sverige
Akvarell, Tillskriven Solveig Hammarstedt, Troll, motivet: 30 x 40
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2014
kl 20:08:13
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Solveig Hammarstedt
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
nr 884 9515
Solveig Hammarstedt
(f. 1928), Sverige
Akvarell, Tillskriven Solveig Hammarstedt, Troll, motivet: 30 x 40
Solveig Hammarstedt, svensk målare född 1928.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2014 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



