KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10288008

nr 1028 8008

Thure Wallner

(1888-1965), Sverige

Akvarell, Thure Wallner (1888-1965), Ekorre, signerad, 21x26

Kondition: missfärgningar

Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

350 kr

måndag 28 mars 2016
kl 20:47:06

25/3 08:49:49 1      300 kr
28/3 20:42:06 2      Vinnande bud

Thure Wallner

Läs mer om Thure Wallner