KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12769236

nr 1276 9236

Sven Hempel

(1896-1944), Sverige

Akvarell, Elefant. Signerad, daterad 1941, ca 21x26 cm

Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 23 september 2019
kl 20:37:45

Sven Hempel

Läs mer om Sven Hempel