KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12154148

nr 1215 4148

Sven Deurell

(1904-1967), Sverige

Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26

Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 5 november 2018
kl 19:05:03

Sven Deurell

Läs mer om Sven Deurell