KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12154148
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:05:03
100 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Sven Deurell
Läs mer om Sven Deurell