KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052187
nr 1405 2187
Sofia Gisberg
(1854-1926), Sverige
Skogslandskap, Monogramsignerad. Akvarell, motivet: 27x19 cm
Sofia Gisberg, svensk konstnär född 1854 i Sundsvall, död 1926 i Vaxholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:32:09
21/6 18:27:09
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Sofia Gisberg
Läs mer om Sofia Gisberg