KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13566132

nr 1356 6132

Simo Ruokokoski

(f. 1925), Finland

Akvarell, Simo Ruokokoski (f. 1925), Finland. Skog. Signerad S Ruokokoski, daterad -60. Motivet: 38x26 cm

Simo Ruokokoski, finländsk bildkonstnär född 1925.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:06:51

Simo Ruokokoski

Läs mer om Simo Ruokokoski