KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7223103
nr 722 3103
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Akvarell, signerad, troligen P M P, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), lanskap med väg, 27x38
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
måndag 31 oktober 2011
kl 19:13:37
800 kr
800 kr
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson