Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 6983787



*

nr 698 3787


David Larsson

(1898-1976), Sverige


Signerad DL, David Larsson (1898-1976), Läsande kvinna, 35x41,


WATERCOLOUR (F), Signerad DL, David Larsson (1898-1976), Läsande kvinna, 35x41


David Larsson, Swedish painter, born 1898, dead 1976.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday May 23 2011
at 18:36:55


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/5 12:07:40 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

David Larsson

David Larsson, Swedish painter, born 1898, dead 1976.

Read more about David Larsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller david larsson läsande kvinna svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr