KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13464003
nr 1346 4003
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 september 2020
kl 20:58:54
7/9 20:52:41
Robert Kitchen
Läs mer om Robert Kitchen