KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13634281
nr 1363 4281
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Akvarell, Man. Signerad, 28x20 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:46:41
30/11 17:01:32
Robert Högfeldt
Läs mer om Robert Högfeldt
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta