Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12066255



*

nr 1206 6255


Robert Högfeldt

(1894-1986), Sverige


Akvarell, 17x21


Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 24 september 2018
kl 20:33:21



  • Konstnär/Designer

Robert Högfeldt

Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.

Läs mer om Robert Högfeldt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr