KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12544547
*
nr 1254 4547
Per Olof Netterblad
(f. 1949), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 19:46:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 23:16:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Läs mer om Per Olof Netterblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per olof netterblad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
*
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Läs mer om Per Olof Netterblad
nr 1254 4547
Per Olof Netterblad
(f. 1949), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 23:16:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1949.Läs mer om Per Olof Netterblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per olof netterblad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49