KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12544547
*
nr 1254 4547
Per Olof Netterblad
(f. 1949), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 19:46:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 23:16:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Läs mer om Per Olof Netterblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per olof netterblad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:04
*
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Läs mer om Per Olof Netterblad
nr 1254 4547
Per Olof Netterblad
(f. 1949), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/5 23:16:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1949.Läs mer om Per Olof Netterblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per olof netterblad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:04



