KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16087228

nr 1608 7228

Per Gustaf von Heideken

(1781-1864), Sverige

Landskap med träd och stuga. Signerad. Akvarell, bildmått: 35x22 cm, yttermått inklusive ram: 49x39 cm

Per Gustaf von Heideken, svensk målare född 1781, död 1864.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 25 mars 2024
kl 19:05:50

21/3 18:49:34 1      Vinnande bud

Per Gustaf von Heideken

Läs mer om Per Gustaf von Heideken