KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16087228
nr 1608 7228
Per Gustaf von Heideken
(1781-1864), Sverige
Landskap med träd och stuga. Signerad. Akvarell, bildmått: 35x22 cm, yttermått inklusive ram: 49x39 cm
Per Gustaf von Heideken, svensk målare född 1781, död 1864.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:05:50
21/3 18:49:34
Per Gustaf von Heideken
Läs mer om Per Gustaf von Heideken