KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12297697
nr 1229 7697
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Akvarell, Per Andersson, Landskap, monogramsignerad. Motivet: 31x22
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:35:54
800 kr
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson