KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13682019
nr 1368 2019
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, landskap. Motivet: 20x25cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 14 december 2020
kl 19:51:52
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
- Klassiska
14 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman