KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14381001

nr 1438 1001

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Signerad, daterad 1954, "Stora Hoparegränd". Akvarell, bildmått: 55x37cm, yttermått inklusive ram: 67x50cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

  • Klassiska
  • 13 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman