KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13753322

nr 1375 3322

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Akvarell, Signerad, daterad 1929, backe med blåsippor och vitsippor. Motivet: 33x48cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

18.500 kr

måndag 25 januari 2021
kl 20:10:22

  • Klassiska
  • 25 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman