KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13751006

nr 1375 1006

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Akvarell, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Is och snö". Signerad, daterad 1943. Motivet: 35,5x50 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

12.000 kr

Såld:

10.500 kr

måndag 25 januari 2021
kl 20:47:04

24/1 14:31:30 1      10.000 kr
25/1 20:31:28 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman