KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13682027
nr 1368 2027
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
St Görans ruin, Visby. Signerad, 1911. Akvarell, 32x27cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 14 december 2020
kl 20:29:44
3.000 kr
3.200 kr
- Klassiska
14 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman