KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13901028
nr 1390 1028
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Fånö Slott, flygeln. Signerad, Juli 1959. Akvarell, motivet: 37x55cm, yttermått inklusive ram: 50x68cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:45:54
12/4 20:40:54
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman