KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9005577
nr 900 5577
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Oskar Bergman (1879-1963), Landskap med berg, signerad 1927, motivet: 17 x 26
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 16 juni 2014
kl 18:35:13
350 kr
500 kr
500 kr
600 kr
700 kr
1.000 kr
1.200 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman