Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9996718



*

nr 999 6718


WATERCOLOUR

unidentified artist, bröllop, signed, 1911, 29x48,


Oidentifierad konstnär, bröllop, signerad, 1911, 29x48


Estimate:

800

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday December 7 2015
at 18:18:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/12 10:10:21 1      300 kr
7/12 16:14:33 2      400 kr
7/12 16:50:44 2      500 kr
7/12 17:33:52 3      500 kr
7/12 17:33:52 2      500 kr (Robot)
7/12 17:34:44 3      700 kr
7/12 17:37:28 2      700 kr
7/12 17:37:28 3      700 kr (Robot)
7/12 18:09:20 1      800 kr
7/12 18:13:39 4      Vinnande bud
7/12 18:15:49 4      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bröllop vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr