KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13732027
*
nr 1373 2027
Akvarell
Monogramsignerad VB, Stor Essingen, 1925. Bladets mått: 18x25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 18:23:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 21:05:53
1
100 kr
16/1 19:53:20
2
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller stor essingen vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04
*
Akvarell
Läs mer om Stockholm
nr 1373 2027
Akvarell
Monogramsignerad VB, Stor Essingen, 1925. Bladets mått: 18x25 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 21:05:53 | 1 | 100 kr |
16/1 19:53:20 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller stor essingen vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04