KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10594021
nr 1059 4021
Mikhail Larionov
(1881-1964)
Akvarell, Komposition, signerad 1916, hopfogade blad, 69x92 cm
Kondition: skador, lagad ram
Utrop:
8.000 kr
Såld:
23.000 kr
måndag 26 september 2016
kl 18:38:55
7.200 kr
12.000 kr
8.200 kr
8.400 kr (Budbetjänt)
12.500 kr
15.000 kr
15.500 kr
18.500 kr
17.500 kr
18.000 kr (Budbetjänt)
21.000 kr
22.500 kr
22.500 kr
22.500 kr (Budbetjänt)
- Klassiska