KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14519019
nr 1451 9019
Max Goldstein - Mago
(1925-2008), Sverige
"Smugglarkungen Axel Winkel". Signerad, daterad 1984. Akvarell. Bildmått: ca 40x29cm, yttermått inklusive ram: 58x45cm
Max Goldstein - Mago, svensk kostymtecknare och målare född 1925, död 2008.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:58:14
27/2 19:49:26
Max Goldstein - Mago
Läs mer om Max Goldstein - Mago