KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12916538

nr 1291 6538

Maurice Moberg

(1923-2014), Sverige

Akvarell, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "Bärgningen av Wasa 1960". Signerad. Motivet: 17x22 cm

Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.

Utrop:

500 kr

måndag 25 november 2019
kl 20:05:15

Maurice Moberg

Läs mer om Maurice Moberg