KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4036007
nr 403 6007
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvarell, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Vålådalen, Jämtland', signerad och daterad 1933, 56 x 47
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
måndag 3 april 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason