KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752034
nr 1475 2034
Marit Wahlström
(1921-2010), Sverige
"Sperlongo VII", Italien. Signerad. Akvarell, bildmått: 22x30cm, yttermått inklusive ram: 51x57cm
Marit Wahlström Schönbäck, svensk målare född i Jönköping 1921, död 2010 i Uppsala.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:40:54
8/6 12:21:45
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Marit Wahlström
Läs mer om Marit Wahlström