KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752034

nr 1475 2034

Marit Wahlström

(1921-2010), Sverige

"Sperlongo VII", Italien. Signerad. Akvarell, bildmått: 22x30cm, yttermått inklusive ram: 51x57cm

Marit Wahlström Schönbäck, svensk målare född i Jönköping 1921, död 2010 i Uppsala.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 juni 2022
kl 18:40:54

8/6 12:21:45 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Marit Wahlström

Läs mer om Marit Wahlström