KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17493023
nr 1749 3023
Marianne Lundblad
(f. 1930), Sverige
Marianne Lundblad (f. 1930), Sverige, skärgård. Akvarell, bildmått: 16x23 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm. Signerad
Marianne Lundblad, svensk bildkonstnär och skulptör född i Västerås 1930.
Utrop:
500 kr
måndag 8 december 2025
kl 19:38:06
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Marianne Lundblad
Läs mer om Marianne Lundblad