KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15154188
nr 1515 4188
Margareta Linton
(1931-2011), Sverige
Man. Signerad, daterad -58. Akvarell, bildmått: 55x40 cm, yttermått inklusive ram: 71x56 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 januari 2023
kl 19:24:07
350 kr
400 kr
600 kr
Margareta Linton
Läs mer om Margareta Linton
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta