KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16003080

nr 1600 3080

Maks Belinsky

(f. 1985), Ukraina

Stadsmotiv. Signerad, daterad -05. Gata i staden Quattro Castella, inspirerad efter konstnärens första resa till Italien. Akvarell, ca 24x36,5 cm. Försäljningen sker till förmån för välgörenhetsprojektet 'Art for the Future'. Yttermått inklusive ram: 36x49 cm

Maks Belinsky, Ukrainsk konstnär född i Lviv 1985.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 26 februari 2024
kl 20:30:33

22/2 14:57:45 1      Vinnande bud

Maks Belinsky

Läs mer om Maks Belinsky