bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12572048



*

nr 1257 2048


Lennart Segerstråle

(1892-1975), Finland


Akvarell, Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid sängen. Signerad, daterad 1946,44x63


Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 600 kr (per 06:59:53)
Uppdatera
Visning

fredag 24/5, lördag 25/5, söndag 26/5 och måndag 27/5


Auktionen
avslutas:

måndag 27 maj kl 19:41:25


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/5 22:41:28 1      500 kr
24/5 16:03:09 2      350 kr
24/5 16:03:09 1      400 kr (Budbetjänt)
24/5 16:04:07 2      450 kr
24/5 16:04:07 1      500 kr (Budbetjänt)
24/5 16:05:26 2      ledande budet*
24/5 16:07:01 2      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Lennart Segerstråle

Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.

Läs mer om Lennart Segerstråle
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg vid sängen
  • 8015 Akvarell
    Carl Gustaf Hellquist (1850-1891), sagomotiv, Sign..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 maj kl 20:14
  • 8031 Akvarell
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, datera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 maj kl 18:11
  • 7377 Akvarell
    Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Hus, signerad. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 maj kl 20:31
  • 7500 Akvarell
    Ingegärd Digman (1928-2015), Sverige. Laholmsbukte..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 maj kl 19:01
  • 7082 Akvarell
    Kersti Strandberg (f. 1945), Sverige. Käringsund, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 maj kl 18:41
  • 7212 Akvarell
    Louis Moe (1857-1945), Illustration till Robinso C..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 maj kl 18:41




Ladda ner broschyr