KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14401008
*
nr 1440 1008
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:32:05
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brygga & eka europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Lennart Segerstråle
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
nr 1440 1008
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart SegerstrÃ¥le, född 1892, död 1975, finlandssvensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brygga & eka europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



